Czy na wizytę u psychologa warto wybrać się, kiedy mamy problem z emocjami, stresem, myślami albo swoją obecną sytuacją?

Tak jest najczęściej i zdecydowanie wtedy warto. Dlatego, że u psychologa znajdziesz szersze spojrzenie Twojego obecnego sposobu radzenia sobie z sytuacją, w której jesteś.
Możesz wyobrazić sobie, że jednym ze źródeł Twojego problemu może być wąska perspektywa i ograniczenia z niej płynące, których sam/a nie przezwyciężysz.

Spotkanie z psychologiem, a przede wszystkim dłuższa praca wyposaży Cię w umiejętności radzenia sobie z trudnościami, które będą z Tobą przez całe życie – te umiejętności, bo trudności przeminą 🙂 Jest to więc inwestycja, która zwracać będzie się do końca życia.

I dlatego na pytanie czy czekać na problem z pójściem do psychologa odpowiadam, że łatwiej jest nauczyć się siebie w warunkach optymalnych, czyli wtedy kiedy nie dotyka nas problem czy kryzys. Wtedy jest nieco łatwiej 🙂

Dlatego…

Zachęcam, żeby raz w życiu takiej pracy doświadczyć i samodzielnie ocenić czy wizyta u psychologa wymaga problemu czy może tez się przydać do sięgania w życiu po więcej.

Sprawdź możliwości!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *