Wybór formy pracy dla siebie pomiędzy sesjami podczas spotkań na żywo lub online zależy w głównej mierze od możliwości.

Jeśli masz możliwość pracować ze SWOIM psychologiem na żywo to taka forma jest lepsza. Część osób zwraca uwagę, że już w drodze na spotkanie i po nim ma czas na to, żeby uporządkować pewne kwestie i ten czas jest niejako przypisany do tego, co dzieje się podczas sesji. Podczas takiego spotkania w większym stopniu możesz się odłączyć od zewnętrznego świata.

Ale, jeśli trafisz na osobę, z którą czujesz, że praca będzie dla Ciebie właściwa, ale nie masz możliwość odbyć sesji bezpośrednio to lepiej pracować z nią zdalnie niż szukać na żywo kogoś mniej dopasowanego do Ciebie. Podczas sesji online, które prowadzę zdarzają się Klientki, z którymi nigdy nie spotkałyśmy się na żywo, a mimo to nawiązałyśmy na tyle wartościową relację procesu psychologicznego, że osiągają one efekty nie mniejsze niż gdybyśmy widziały się osobiście. Praca online z kamerą, kiedy się widzimy (to jest ważne) pozwala chwytać wzajemną ekspresję i kontakt tak, jakby był bezpośredni.

Podczas wyboru takiej formy na pewno ma znaczenie również Twoje podejście – jeśli czujesz opór przed kamerą i technologia Cię przeraża to zapewne przynajmniej na początku trudno będzie Ci się poczuć na tyle swobodnie, żeby Twoja praca przebiegała w dobrych warunkach. I jeśli o warunkach mowa to też ważna kwestia, która w przypadku pracy zdalnej jest po Twojej stronie, czyli przestrzeń odbywania sesji. Potrzebujesz mieć takie miejsce na połączenie zdalne, żeby nikt Ci nie przeszkadzał. I móc zadbać, żeby mieć czas i miejsce na tyle intymne, żeby czuć się swobodnie i naturalnie.

Jeśli masz pytania do wyboru formy pracy dla siebie to napisz do mnie bez wahania!

Photo by Dino Reichmuth on Unsplash

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *