Wybór odpowiedniej dla siebie osoby w pracy psychologicznej dla mnie sprowadza się przede wszystkim do wyboru osoby, przy której czujesz się dobrze.

Ten dobry początek przekłada się z czasem na poczucie zaufania, otwartości i przekonania, że ten właśnie człowiek chce dla mnie dobrze i jest w stanie mi w tym pomóc. A to jest najważniejszy fundament zmiany w takim procesie.

Jak to ocenić zanim trafimy na pierwsze spotkanie?

Nie jest to możliwe przy weryfikacji internetowej, więc warto odbyć pierwsze spotkanie z założeniem, że służy ono temu, żeby sprawdzić. I jeśli nie będzie mi ta osoba odpowiadać to sprawdzę kolejną. Na ważny proces zmiany w życiu warto poświęcić czas, żeby wybrać dla siebie najlepiej.

Rodzaj ukończonych studiów, certyfikaty, szkolenia, doświadczenie – czy to ma wpływ na jakoś usługi w gabinecie psychologa?

Może mieć, często ma i pokazuje, jaką drogą rozwoju zawodowego dana osoba ma za sobą.
Nie podpowiem, która studia są ważniejsze od innych albo jaki certyfikat zapewni Wam satysfakcję. Kluczowe bowiem jest to, co z wiedzą zebraną nawet w setkach godzin szkoleniowych konkretna osoba robi. Sama teoria nie przekłada się na najskuteczniejszą pracę w takim zawodzie.

Najskuteczniej pracują Ci, którzy sami są w ciągłym procesie budowania swojej samoświadomości. Ci, którzy wiedzę zabierają do swojego życia i sprawdzają, jak to rzeczywiście działa. Ci, którzy w pracy z klientami weryfikują, który aspekt zdobytej wiedzy będzie miał najlepsze zastosowanie w przypadku konkretnej osoby. I wreszcie Ci, którzy zapraszają klientów do samodzielnego poszukiwania siebie w oparciu o wiedzę, którą przekazują.

Jest oczywiste, że bez ram  pracy w tym zawodzie trudno się poruszać i pomóc. Sama teoria jednak dobra jest w pracach badawczych albo tworzeniu publikacji, bo już nawet na dobrych uczelniach praktyka jest ważniejsza niż teoria.

Jak to sprawdzić?

Tak, jak napisałam na początku – trzeba pójść sprawdzić osobiście na sesji kim jest psycholog, który mógłby być moim wsparciem w tej podróży.

Jeśli chcesz sprawdzić mój sposób pracy umów się na pierwszą bezpłatną konsultację: psycholog@kasiapotasznik.pl

Photo by Anthony Tran on Unsplash

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *